What yould you do if you were a gun?

Festival Fantazie Chotěboř 2009: oni existují.

7. července 2009 v 16:04 |  Naslepo
Obavy, strach, nedočkavost, touha mít to za sebou, nechuť kamkoliv jet, těšení se na kolegy z Plzně, zmatek v tom, co od toho letos očekávám... všelicos se ve mně střídalo, než jsme vyrazili na Festival Fantazie.

Podruhé. Vloni jsme se na tuto akci dostali díky pozvání tenkrát ještě naprosto neznámých lidí, dnes už přátel a kolegů z plzeňského Cimrmanbendu - divadla a party fajn lidí. A letos jsme se tam sešli znovu, oba soubory v poněkud ostříhané podobě, ale přesto...
Přesto jsme si to užili. Posel světla, naše stěžejní představení, se nám povedl naprosto neuvěřitelně, na to, jaký jsem z toho měl strach... a ostatní představení také neměla chybu, i když mi občas přišlo líto, že o Járu Cimrmana se nezajímá takové publikum, jaké by si jistě zasloužil... ale možná prostě jen bylo paralelně s námi na programu něco zajímavějšího.

Vzhledem k tomu, že jsme většinu času strávili zkoušením toho, co nás ještě čeká, moc věcí z programu těch čtyř dní jsem shlídnout nestihl; vlastně jenom tři - jeden seminář Cimrmanbendu a dvě přednášky ve vláknu nazvaném VampCon, zaměřeném, jak název napovídá, na upíry.
První z nich se jmenovala Fenomén Twilight - slečna ze slovenska se svou českou kolegyní vyprávěla o tom, jak vznikala kniha a jak vznikal film, kdy, kde a jak se z tohoto díla stal takový fenomén... Video z Comic-conu, kde vlastně celá ta hysterie začala - každá věta někoho z herců doprovázena několikasekundovým vřískotem pubertálních fanynek z publika bylo opravdu zajímavé. :o)


to není ono, ale jako ilustrace to snad stačí

Největší zážitek ale pro mě byla přednáška, která se konala odpoledne v té samé místnosti. Sympatická slečna, která v přestávce před "přednáškou" pouštěla sestřih z různých verzí filmového Drákuly napříč časem, uvedla svůj hodinový prostor tím, že nechce "přednášku", ale "diskusi". A tak dostala, co chtěla.
V programu bylo napsáno Dogmata o upírech. Dogma je "výchozí poučka, základní teze nepřipouštějící pochyby; neomylné východisko", jak praví slovník cizích slov. Nuže, Antrey měla připravený seznam tezí, které se o upírech mezi lidmi tradují, a o každé z nich se rozproudila živá diskuse, především tedy mezi jí, mnou a mým kolegou a těmi čtyřmi (nebo kolik jich bylo) pány a dvěma slečnami v první linii.
Bohužel, v každé společnosti se najdou rejpalové - člověk, který přijde na přednášku o upírech a v po dvou minutách skočí moderátorce do řeči s tím, že upíři neexistují, dokáže jednoho znechutit; naštěstí ho ti, kteří pochopili smysl přednášky, setřeli a umlčeli. Dobře mu tak.
Pijí upíři krev? A pokud ano, musí být lidská? A musí být živá? A co krevní konzervy?
Proč upírům vadí sluneční světlo? Vadí?
Jsou upíři vidět v zrcadle? Dají se vyfotit? A do cigitální fotoaparát?
Spousta zajímavých názorů o takovýchto a podobných tématech padla, spousta jich vyřčena nebyla, protože hodina je na takovéto téma (a pro takovéto publikum, bylo tam opravdu dost lidí, přestože nahlas se projevovala poze část z nás) opravdu málo. Pokud to vyjde, příští rok se určitě do VampConu zapojím víc. Díky, Autrey.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kuchy kuchy | E-mail | Web | 12. července 2009 v 21:30 | Reagovat

Souhlasím s tím, že diskuze o dogmatech byla velmi povedená. Ti lidé, co se zapojovali, byli povětšinou z našeho fóra. Koukal jsem, že už tam taky jsi. Aspoň nějakej Cimrmanovec se tam objevil

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama