What yould you do if you were a gun?

Voda a to kolem

11. června 2009 v 22:02 |  Naslepo
Nic zvláštního se nestalo, pršelo a pak přestalo... To mě jen tak napadlo.

A zase prší sníh a cesta nikam nevede a zase prší sníh... hrálo mi celé úterý v hlavě. Byli jsme se třídou na vodě a bylo to super, opravdu překvapivě super. Někteří překvapili mile, někteří nemile, někteří nepřekvapili. Neobešlo se to bez incidentů s vodou - i tou ohnivou - ale všechno dobře dopadlo a ještě jednou, bylo to super.
Bavilo mě to, přestože jsem měl mizernýho háčka a prakticky jsem těch dvakrát patnáct kilometrů odpádloval sám. Přestože jsem skoro nespal, mizerná alergie - jak všude kolem byla jen a jen příroda, bylo to šílený. A tak se mi v hlavě zrodil plán.
Až budu velkej a bohatej, budu na jaře jezdit bydlet do Prahy. Tam přečkám kvetoucí období a na konci léta se vrátím na venkov, zažiju krásnej podzim a vysočinskou zimu plnou sněhu... A bez alergie. Tak se možná alespoň na část roku zbavím té rýmy.

Hrozně se mi líbí slovo insomniac. Insomnia znamená nespavost, insomniac je tedy člověk, trpící nespavostí. Existuje pro to český výraz? Nespavec?
Čeština je krásnej jazyk, ale někdy dost nepoužitelnej. Třeba při skládání básniček - písniček: v angličtině jsou všechna důležitá slova jednoslabičná - tears, love, fear, heard, sun, sky, star, fuck... v češtině jsou jejich ekvivalent povětšinou dvoj- a více slabičné.
Chtěl bych žít jinde. Vezměte mě na výlet!

Rozhodl jsem se, že se naučím polsky. Jenže nevím, jak do toho. V knihovně mají knížku Polština pro samouky, jenže já se nemůžu dokopat si tam zajít... navíc když teď najeli na prázdninový režim a tak mají otevřeno jen dvě odpoledne v týdnu. Čert ví, kdy mi to vyjde. A navíc je ta knížka prý někdy z šedesátých let, hm.

Přemýšlím, co se sebou. Potřeboval bych křídla. Svět je totiž hrozně velkej. Taky bych potřeboval diktafon, a nejlíp takový, co bude nahrávat myšlenky, protože poslední dobou se mi čím dál častěji stává, že mě napadne, že bych měl něco udělat, ale během pěti sekund nevím, co to bylo, protože jsem se soustředil na dodělání aktuální věci... na to existujou nějaký prášky, žejo?

Když jsme u těch prášků, v úterý jsem byl poprvé ve svém životě odhodlán zapít paralen vodkou. Jen abych viděl, co to se mnou udělá, nepotřeboval jsem být použitelný. Nevěřím totiž tomu, že to může mít až tak drastické následky. Problém byl ten, že paní učitelé seděli v hospodě nad čajem, takže jsem si tu vodku prostě dát nemohl. Ach jo. Poslední dobou mi nic nevychází.

Spolužačka mi slíbila, že mi namasíruje ramena. Druhá spolužačka mi slíbila, že když tu první na hodinu zabavím, dostanu pade. Ouplně by mi stačila ta masáž, ale bylo by na pivo. Jenže to stejně neklaplo, první spolužačka byla sjetá, takže na nás chvilku koukala ze stanu a pak šla spát. Takže se druhé spolužačce splnilo přání, byl klid, a já jsem zase ostrouhal. Jako vždycky.

Zítra se tady u nás otevírá nový disco club. Mexx tomu říkají. Má to otevírat nějaký r'n'b a disco DJ, tak jsem na to zvědavý. Půjdu se mrknout... a myslím, že už tam víckrát potom nepáchnu, asi bych si tam připadal starý. Ale zajímá mě to, je to první pořádnej kulturní podnik v tomhle městě. I když na druhou stranu... kulturní...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama